پاورپوینت با موضوع ماشینکاری با امواج التراسونیک

مطالب دیگر:
🔥Localizationپاورپوینت لوکالیزیشن در رباتیک و هوش مصنوعی🔥NiTiپاورپوینت ساخت قطعات حافظه دار به روش متالورژی پودر جهت کاربردهای پزشکی🔥SPSSپاورپوینت کارگاه تحلیل عاملی اکتشافی با استفاده از نرم افزار🔥tmsپاورپوینت دستگاه🔥پاورپوینت ملاحظاتی درباره بحث حفظ الصحه در طب سنتی🔥پاورپوینت مهارتهای تفکر🔥پاورپوینت مواد معدنی و وضعیت آنها در بیماران تحت عمل جراحی چاقی🔥پاورپوینت نحوه تولید کامل قطعات اویل پمپ🔥پاورپوینت نظام مراقبت بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن🔥پاورپوینت نقشه راه کارگروه سازماندهی مد و لباس🔥پاورپوینت نکات جالب قرآن🔥پاورپوینت نهاد‌های مربوط به حقوق بشر🔥پاورپوینت هوش مصنوعی در کاربریهای پزشکی🔥پاورپوینت هوش مصنوعی(مرجع)🔥پاورپوینت هوش مصنوعي🔥پاورپوینت یادگیری و انواع آن🔥پاورپوینتراه های جذب دانشجویان به نمـاز🔥پاورپوینترفتارشناسی اعتدال🔥پاورپوینتروابط خارجی و سیاست خارجی ایران🔥پاورپوینتروانشناسی شخصیت مدیران و کارکنان
ماشینکاری , امواج التراسونیک , ماهیت کار ماشین , ساختار ماشین|2044543|ll4
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت با موضوع ماشینکاری با امواج التراسونیک را مشاهده می نمایید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل : .ppt ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 18 اسلاید

قسمتی از متن .ppt :

ماشینکاری با امواج التراسونیک

تاریخچه

موج التراسونیک بطور طبیعی بخشی از صدای خفاشها را تشکیل می دهد ( از 12 تا 70 کیلوهرتز ) . حدود یکصد و سی سال پیش شخصی بنام Rodolphkoling کاشف حد بالای شنوایی انسان توانست ارتعاشات التراسونیک را تولید نماید.

تکنولوژی التراسونیک در طی جنگ جهانی اول برای مواجهه با زیر دریایی هایی که نیرو دریایی فرانسه را تهدید می کرد توسط پروفسور P.Langevin پیشرفت زیادی نمود.
در طی جنگ در سال های 1914 تا 1918 برای یافتن زیر دریایی ها استفاده می شد.

خواص و اثرات کشف شده در سال 1927:
Agglomeration تجمع و توده ای شدن ذرات
ٍEmulsification امولسیون سازی
Dispersion of colloid پراکندگی کلوئید
Atomization اتمیزه کردن
Fragmentation ذره ذره و خرد کردن اجسام شکننده
- Cleaning تمیز کاری
همچنین در کاربردهای بیولوژیکی مانند انهدام هسته گلبول قرمز خون یا سلول های زائد به کار می رود.

اولین بار در سال 1929 :
شخصی به نام Sokolov از امواج التراسونیک برای یافتن عیوب موجود در مواد و قطعات استفاده کرد.

میل به کاربرد التراسونیک برای ماشین کاری در دهه های اخیر بدلیل محدودیت های این روش فروکش نموده است و معمولاً تنها برای دریل کاری و ایجاد سوراخ در قطعات شکننده از آن استفاده می شود. در حالیکه کاربرد التراسونیک برای تست غیر مخرب ‚ در امور پزشکی و برای سایر فرایندها همواره تحت مطالعه و تکمیل و توسعه و کاربرد بوده است.

ماهیت کار ماشین:

ماشین التراسونیک از نوسانات فرکانس زیاد سر ابزار در حضور گل ساینده استفاده نموده عمل براده برداری را با نیروی مکانیکی میروسکوپی امکان پذیر می سازد.

فهرست مطالب و اسلایدها:

تاریخچه

ماهیت کار ماشین

ساختار ماشین

نمونه ای از دستگاه های التراسونیک